O nas


  • Spotkaliśmy się, bo chcemy żyć twórczo, widzieć piękniej, inspirować działania kulturalne o niekonwencjonalnym charakterze, rozwijać talenty, pasje i wyobraźnię artystyczną, rozwiązywać problemy w sposób niestandardowy, dostrzegać wartość upowszechniania oraz ochrony dziedzictwa kulturowego, budować przestrzeń kultury artystycznej. 
  • Przy mniejszym lub większym wysiłku możesz odzyskać pieniądze, figurę, kondycję,  nawet starą przyjaźń. Jedyne czego nie możesz odzyskać to czas. Zatem spędzaj go tak, by nie żałować. Wybieraj miejsce i ludzi. My proponujemy Malowany Młyn... malujemy marzenia, patrzymy w gwiazdy, słuchamy ptaków, mamy czas :)
  • Malowany Młyn ... dajemy to, co jest w życiu najświętsze... ŚWIĘTY SPOKÓJ
    Trzy lata temu z zapomnianej przez los, opuszczonej spółdzielni rolniczej w maleńkiej wsi Łuszczanówek w województwie mazowieckim, zaczęliśmy tworzyć wyjątkowe miejsce. Miejsce, gdzie można się zatrzymać i schronić przed codziennym wyścigiem, pobyć z sobą i się polubić,  oraz wreszcie nacieszyć się ŻYCIEM! Na 3,5 hektarze mazowieckiej wsi jest to wszystko, co potrzebne jest do wyciszenia i naładowania akumulatorów przed dalszym biegiem: las, staw, łąka, pięknie wyremontowany młyn, a przede wszystkim ludzie, którzy rozumieją potrzebę samotności, potrzebę wędrówki w głąb siebie, potrzebę doskonalenia własnych umiejętności. U nas powietrze pachnie łąką, gwiazdy świecą dla każdego inaczej, a ptaki śpiewają wyjątkowo pięknie. Do dyspozycji mamy kameralne, dwuosobowe  pokoje gościnne, salę warsztatową, kompleks sanitariatów, saunę, rowery, łódkę, a jeżeli ktoś miałby ochotę popróbować swoich sił w działaniach artystycznych to proponujemy indywidualne spotkania  z profesjonalnymi artystami z wielu dziedzin aktywności.  Zapraszamy również amatorów karawaningu i tych, którzy chcą spędzić kilka dni na łonie natury we własnym namiocie.
    Nie narzucamy swojej obecności, ale chętnie spotkamy się przy wspólnym ognisku czy nocnej projekcji oldskulowego filmu.
  • Swoją wiedzą chętnie podzielą się z osobami zainteresowanymi następujący instruktorzy:
dr Joanna Hrk – absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, malarka, graficzka, ilustratorka książek i fotografka, ceniona scenografka teatralna i doświadczony grafik komputerowy. Działa na wielu polach aktywności plastycznej, a jej pasją jest maska artystyczna.

Prof. dr hab. Waldemar Wolański – reżyser, aktor, pisarz, wykładowca łódzkiej filmówki, specjalista od animacji teatralnej, a w szczególności od japońskich lalek teatru Bunraku, fotograf, gitarzysta, specjalista od wizerunku i wystąpień publicznych.

Piotr Sabaciński – trener osobisty, biegacz, miłośnik aktywnego trybu życia. Specjalizuje się w indywidulnym podejściu do treningu; siłowego, kondycyjnego i wytrzymałościowego. Ukończył kurs z treningu na taśmach (TRX) oraz treningu funkcjonalnego. Wspiera zmianę nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej.

Ola Reiter – certyfikowana instruktorka jogi w stylu Vinyasa. Praktyka Vinyasa skupia się na świadomym przepływie oddechu wraz z ruchem, który ma na celu poprawę harmonii zarówno w ciele, jak i w umyśle. Ola jest na macie już od ponad 12 lat.

Joanna Wolańska – choreografka i tancerka, specjalistka od tańca ludowego, jazzowego, klasycznego i towarzyskiego, ale również od hip hopu i ruchowych ćwiczeń koordynujących.