Nawiązanie kontaktów kulturalnych w Smalandii w Szwecji


10 Aug
10Aug

Przedstawicielki Stowarzyszenia Malowany Młyn zostały zaproszone do Smolandii. Rozmowy dotyczyły współpracy z Filmbyn w Mariannelund, którego przedstawicielką była pani dyrektor Anna Mellergård oraz Witold Nowak z przedsiębiorstwa Brobyggare z Eksjö. Tematem przewodnim spotkania była sztuka i kultura. Firma Polsko – Szwecka Brobyggare prowadzi wsparcie dla edukacji oraz doradztwo w zakresie rozwoju lokalnego i regionalnego, koncentrując się na współpracy na obszarze Morza Bałtyckiego. 

W Filmbyn (Film Village w Mariannelund) można oglądać sceny z klasycznych filmów dla dzieci, np. Emil w Lönneberga, dzieci Bullerby i Pippi Pończoszanka. Wejdź do świata filmu poprzez magiczną wystawę, stworzoną w duchu Astrid Lindgren. Zobaczysz klasyczne klipy filmowe, oryginalne rekwizyty i zaczniesz śpiewać razem z muzyką filmową. 

Owocem spotkań i rozmów jest podjęcie współpracy w realizacji wspólnego projektu Stowarzyszenia Twórczego Rozwoju Malowany Młyn i przedsiębiorstwa Brobyggare ( Budowacze mostów) oraz Filmbyn pod roboczą nazwą:  „Spotkanie mojego dziadka i Astrid”.


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.