Wydarzenia


 •  06.11.2021 16:00
 •   Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju "Malowany Młyn" Łuszczanówek 18, Polska

Dziękując za pomoc w zbieraniu przepisów na karnawałowe pyszności, jednocześnie gorąco zapraszamy na promocję książki "Kulinarne tradycje ostatnich dni karnawału w gminie Pacyna" przede wszystkim tych, którzy przyczynili się do powstania naszej publikacji ale również wszystkich chętnych do zapoznania się z zebranymi przepisami. Malowany Młyn otwiera swoje podwoje dla miłych gości i mogę uchylić rąbka tajemnicy, że mamy dla naszych gości małą niespodziankę.....

Czytaj więcej
 •  17.09.2021 16:00 - 19.09.2021 19:00
 •   Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju "Malowany Młyn", Łuszczanówek 18

Chill Art Yoga to wyjazdowe warsztaty, które pozwolą Ci wkroczyć w specjalnie zaaranżowaną przestrzeń relaksu, kreatywności oraz uważności i wewnętrznego rozwoju, gdzie atmosfera swobody, życzliwości oraz kontaktu z naturą stanie się Twoją nową rzeczywistością. Zapraszamy Cię do doświadczania stanu pełnego energii, a jednocześnie głęboko odprężonego ciała oraz szczęśliwego i wolnego od stresu umysłu.

Czytaj więcej
 •  05.08.2021 18:00 - 08.08.2021 17:00
 •   Stowarzyszenie Malowany Młyn, Łuszczanówek 18

Program: 👉 Energetyczne poranki – codzienne ćwiczenia na dobry początek dnia, z wykorzystaniem różnych form (m.in. stretching, pilates, joga); 👉 Warsztaty budowania relacji z samą sobą – praca nad lepszym poznaniem i pokochaniem siebie, ćwiczenia metodą Horse Assistes Education (zajęcia z końmi z ziemi – bez wsiadania); 👉 Wieczorne kręgi kobiet – rozmowy w siostrzanej atmosferze; 👉 Medytacje, relaksacje, intuicyjny taniec. Rozpoczynamy w czwartek wieczorem o godzinie 19:00, a kończymy w niedzielę około godziny 17:00. A to wszystko w cudownym miejscu, w ciszy i spokoju, wśród pięknych lasów i pól 🌳🌾 Na terenie ośrodka pokoje 2 osobowe ze wspólną łazienką, duża sala, kuchnia, sauna, staw (weź ze sobą kostium), konie i wiele pięknych miejsc do spacerowania. 📍 Adres: Łuszczanówek 18, 09-541 Łuszczanówek, 100 km od Łodzi (1,5h jazdy samochodem)

Czytaj więcej
 •  04.07.2021 15:05 - 04.07.2021 17:25
 •   Malowany Młyn, Łuszczanówek 18, gmina Pacyna, woj. mazowieckie

Warsztaty z mandali, czyli zabawa fakturą i kolorem, łączenie ziemi i nieba z wodą i marzeniami, otwarcie się na świat tu i teraz, chwila medytacji podczas pracy. Nasze warsztaty są zaplanowane da tych, którzy twierdza, że nie umieją malować. Proponujemy wykonanie frotaży, odcisków z wykorzystaniem znalezionych liści i kwiatów. Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza “koło życia, cały świat, święty krąg”. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. W kulturze zachodu mandala została spopularyzowana za sprawą słynnego szwajcarskiego psychoanalityka i psychiatry Karola Gustawa Junga. Dostrzegł on terapeutyczne działanie mandali, która wykonywana spontanicznie odzwierciedla stan psychiczny autora.

Czytaj więcej
 •  26.11.2020 23:01
 • Wydarzenie online

Zebraliśmy kilka wyjątkowych przepisów kulinarnych wśród mieszkańców gminy Pacyna by stworzyć niskonakładowe wydawnictwo promujące regionalne potrawy kulinarne przygotowywane w Gminie Pacyna z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wydawnictwo to jest kontynuacją wydanej przez nasze Stowarzyszenie w roku 2019 na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego publikacji "Świąteczne smaki gminy Pacyna" zajmującej się potrawami Wielkanocnymi. Jak każda społeczność lokalna, również mieszkańcy gminy Pacyna dążą do podtrzymywania lokalnych więzi kulturowych, kultywowania tradycji, podtrzymywania dobrze rozumianego lokalnego patriotyzmu. Nasze działania znakomicie wpisują się w te trendy pomagając w podtrzymywaniu i zacieśnianiu lokalnych kontaktów i kształtując swoistą dumę , w tym wypadku, z kulinarnego dziedzictwa regionu. Wydane w poprzednim roku przez nasze Stowarzyszenie wydawnictwo "Świąteczne smaki gminy Pacyna" skupiające się na potrawach Wielkanocnych, udowodniło potrzebę takich działań, ich celowość i niekwestionowaną użyteczność, zarówno w archiwizowaniu dorobku kulturalnego wsi mazowieckiej, jak i w budowaniu współczesnego etosu mieszkańca Mazowsza, który nie tylko podąża za duchem czasu, ale również pochyla się nad dziedzictwem kulturowym swoich przodków. Jeżeli chodzi natomiast o profesjonalnych badaczy folkloru, to każde opracowania, w tym również te opisujące kulinarne tradycje regionu, będą bezcenne w ich przyszłej pracy naukowej.

Czytaj więcej
 • 680
 •  07.08.2020 17:00 - 09.08.2020 17:00
 •   Malowany Młyn, Łuszczanówek 18, gmina Pacyna, woj. mazowieckie

Serdecznie zapraszamy na kameralny weekend z Nordic Walking pod okiem trenera osobistego: 7-9 sierpnia 2020. Pobyt w Malowanym Młynie to unikalna atmosfera, to spotkanie z przepiękną naturą i drugim człowiekiem. Podczas takiego pobytu jest czas aby zachwycić się otoczeniem, ze spokojem kontemplować łąkę, las, pole. Ilość miejsc bardzo ograniczona. Weekend z Nordic Walking zaplanowany jest tylko dla 6 uczestników, co oznacza prawie indywidualny tryb zajęć i daje poczucie bezpieczeństwa, pracujemy zachowując zasady wzmożonego rygoru sanitarnego. Jesteśmy 30 km od Płocka, 20 km od Gostynina, 10 km od Żychlina, gmina Pacyna, wieś Łuszczanówek.

Czytaj więcej
 • 680
 •  31.07.2020 17:00 - 02.08.2020 17:00
 •   Malowany Młyn, Łuszczanówek 18, gmina Pacyna, woj. mazowieckie

Serdecznie zapraszamy na kameralny weekend z jogą: 31 lipca – 2 sierpnia 2020, wśród łąk i dzikich kwiatów, wśród piękna i mocy natury. Skorzystaj z szansy, na wzmocnienie wewnętrznej harmonii i równowagi, zadbaj o elastyczność i siłę, zarówno wewnętrzną jak i fizyczną. Ilość miejsc bardzo ograniczona. Weekend z jogą zaplanowany jest tylko dla 6 uczestników, co oznacza prawie indywidualny tryb zajęć i daje poczucie bezpieczeństwa, pracujemy zachowując zasady wzmożonego rygoru sanitarnego. Jesteśmy 30 km od Płocka, 20 km od Gostynina, 10 km od Żychlina, gmina Pacyna, wieś Łuszczanówek.

Czytaj więcej