Nasze działania w 2023

Zdrowie na talerzu - warsztaty dietetyczne przyprawione nostalgią.

Miło nam donieść, że Zarząd Fundacji ORLEN rozstrzygnął tegoroczną edycję programu Zdrowie dla Płocka i Malowany Młyn jest jednym z beneficjentów. Realizujemy program: Zdrowie na talerzu - warsztaty dietetyczne przyprawione nostalgią. Będzie smacznie i zdrowo.   
Projekt zaspakaja potrzeby edukacji, aktywizacji i integracji mieszkańców powiatu gostynińskiego oraz mają pełnić istotną funkcję profilaktyki prozdrowotnej i pobudzania świadomości dotyczącej zdrowego trybu życia oraz  jego wpływu na  budowanie odporności w tych nowych czasach. Warsztaty dietetyczne  integrują, dostarczają ważnej wiedzy, obejmują swoim zakresem jedną z najważniejszych sfer życia – dietę, podstawę zdrowia, która przekłada się na codzienny poziom energii. Warsztat to niepowtarzalna szansa na skonfrontowanie wiedzy (często bazującej na niesprawdzonych źródłach i plotkach) ze specjalistą. Mity żywieniowe są bardzo popularne. W wiele z nich często nieświadomie wierzymy i powtarzamy je dalej.
„Nostalgia” w tytule odnosi się, do powrotu do starych dobrych przepisów, które zostały zastąpione łatwo dostępnymi produktami gotowymi. Stare przepisy bazowały na zdrowych produktach dostępnych w najbliższej okolicy. Dzisiejsza wiedza pozwala w pełni docenić walory zdrowotne miejscowych produktów, z których przygotowuje się żywność w odróżnieniu od tych kupowanych w supermarketach, które tracą swoje właściwości na skutek długiego okresu transportu i przechowywania.   

Nasze działania w 2022

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny - wernisaż

Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju "Malowany Młyn" zaprosiło twórców  zajmujących się fotografią do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Ballady i romanse 2022" 
Do udziału w konkursie zgłosili się artyści z  Polski, Niemiec, Wlk. Brytanii, Ukrainy i Izraela, co świadczy o bardzo wysokim zainteresowaniu zarówno sztuką fotografii jak i tematem konkursu. Warunki formalne spełniło 38 fotografii 13 artystów. Fotografie zakwalifikowane do finału konkursu są na wysokim poziomie. Organizatorzy i Jurorzy  pragną podziękować wszystkim biorącym udział  za ich wysiłek i różnorodność w podejściu do sztuki fotografii. Mamy świadomość,  że to znacznie utrudniło ocenę artystycznych zmagań, ale niewątpliwie uczyniło je bardziej interesującymi. 
Wernisaż nagrodzonych w konkursie prac odbył się 11.11.2022 o godzinie 17’00 w siedzibie stowarzyszenia: Łuszczanówek 18, gmina Pacyna, woj. mazowieckie. Podczas wernisażu w części oficjalnej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, a w części artystycznej młoda artystka Katarzyna Mazurkiewicz zaśpiewała 3 pieśni do słów Adama Mickiewicza, skomponowanych przez I.J. Paderewskiego, S. Moniuszko oraz Karola Mroszczyka. W części artystycznej wernisażu kompozytorka i skrzypaczka Alina Kubik zagrała na skrzypcach improwizację na temat dwóch pieśni: "Under the moonlight" do słów Marthy Grygi oraz "Przedpremiera w teatrze cieni" do słów Dominika Górnego.

Wstęp na wernisaż był wolny. Konkurs ogłoszony był w ramach zadania realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.   

"Ballady i romanse 2022"


W 2022 roku mija 200 lat od wydania w Wilnie I tomu "Poezji" Adama Mickiewicza pt. „Ballady i romanse”. Chcąc uczcić powstanie utworów uznawanych za manifest polskiego romantyzmu - datę ich publikacji przywykło się traktować jako początek tej epoki w polskiej literaturze i sztuce - Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju  "Malowany Młyn" zaprosiło twórców  zajmujących się fotografią do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Ballady i romanse 2022". Każda z 14 ballad Mickiewicza buduje i ukazuje romantyczny światopogląd, jednak w sposób najpełniejszy czyni to utwór Romantyczność. Już sam tytuł wskazuje, że poeta przedstawi w tym tekście definicję istoty romantyzmu. Konkurs był międzynarodowy, otwarty dla wszystkich osób pełnoletnich zajmujących się fotografią w sposób profesjonalny lub amatorski. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie zdjęć inspirowanych wierszami Adama Mickiewicza zawartymi w tomie „Ballady i romanse”. Zdjęcia należało nadsyłać od dnia  01.08.2022 do dnia 30.09.2022. Udział w konkursie był bezpłatny. 
Konkurs ogłoszony jest w ramach zadania realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  
Szukaj